Choroby organizmu ludzkiego

Portal informacyjny z publikacjami na temat chorób.

Zaczynamy sezon na alergie!

2 min read

Wiosna już w pełni, na zewnątrz jest coraz cieplej, w związku z czym wolny czas zdecydowanie chętniej przeznaczamy na długie spacery po parku wraz z rodziną. Przyroda budzi się do życia – trawy i drzewa się zielenią, przyozdabiają się pięknymi kwiatami, ale to nie wszystko. To właśnie w tym okresie otaczające nas rośliny zaczynają się pylić.

sezon na alergię

Pyłki roślin uznawane są za jeden z najpowszechniejszych alergenów, ostatnio przeprowadzone badania dowiodły, iż co siódma osoba w Polsce cierpi z powodu alergii na pyłki drzew, kwiatów, traw itp.

Czym objawia się alergia? Do licznej grupy występujących objawów zaliczyć należy n.in.:

  • wodnisty katar połączony z napadami kichania,
  • zaczerwienienie i podrażnienie oczu,
  • świąd,
  • wysypkę skórną,
  • kaszel,
  • duszności,
  • obrzęk warg, języka, spojówek itp.

Alergia bywa groźna dla życia pacjentów, zwłaszcza, kiedy jest nie leczona. Jak zatem walczyć z alergią na pyłki? Najlepszym sposobem jest konsultacja z alergologiem oraz wdrożenie właściwego leczenia, niestety alergicy na wizytę u specjalisty czekać muszą latami.

Alergiku lecz się sam?

O tym, że kolejki do lekarzy specjalistów są długie chyba nie musimy mówić, jednak istnieje prosty sposób by konsultacja z alergologiem została przyspieszona. W dzisiejszych czasach znaczna większość naszych rodaków korzysta ubezpieczenia zdrowotnego. Osoby korzystające z pakietu medycznego nie muszą czekać po kilka miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet lat, na wizytę u  lekarza specjalisty, wystarczy, że zadzwonią do wybranej placówki medycznej i umówią wizytę na kolejny dzień. Na takie korzyści mogą liczyć klienci SIGNAL IDUNA, która w swojej ofercie posiada pakiety medyczne dla osób indywidualnych, przedsiębiorców oraz całych rodzin.

Zobacz również ᐅ  Jak wygląda transport odpadów weterynaryjnych?

Alergicy nie mają łatwego życia, zwłaszcza teraz kiedy rozpoczyna się sezon pylenia drzew i traw. Uciążliwe objawy występujących alergii mogą być groźne nie tylko dla zdrowia, ale też i życia, dlatego też tak ważna jest konsultacja z alergologiem oraz zastosowanie odpowiedniego leczenia, które częściowo lub całkowicie zniweluje objawy alergii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.