Choroby organizmu ludzkiego

Portal informacyjny z publikacjami na temat chorób.

AirSense 10 Elite – nowoczesne leczenie zaburzeń oddychania

3 min read

Terapia przy użyciu aparatu CPAP jest obecnie najbardziej skutecznym sposobem na walkę z bezdechem sennym. Stałociśnieniowy aparat AirSense 10 Elite marki ResMed to jedno z nowoczesnych rozwiązań, które eliminuje zaburzenia oddychania i przywraca prawidłową strukturę snu. Jak działa i czym się wyróżnia?

AirSense 10 Elite – stałociśnieniowy aparat CPAP

Firma Resmed, działająca od ponad 30 lat, to światowy lider nowoczesnych rozwiązań technologicznych stosowanych w leczeniu zaburzeń oddychania. Tysiące specjalistów działających w ponad 100 krajach na całym świecie za cel postanowiło sobie podniesienie komfortu życia pacjentów zmagających się z chorobami przewlekłymi, przede wszystkim osobom cierpiącym na obturacyjny bezdech senny. Aparat AirSense 10 Elite jest efektem zaawansowanych prac, które pozwoliły stworzyć urządzenie do skutecznej i komfortowej terapii bezdechu sennego.

AirSense 10 Elite to aparat stałociśnieniowy, co oznacza, że za pośrednictwem maski do dróg oddechowych pacjenta powietrze wtłaczane jest pod stałym dodatnim ciśnieniem. Pozwala to utrzymywać drożność dróg oddechowych i zapewnić osobie śpiącej swobodę oddychania przez całą noc.

Aparat AirSense 10 Elite – komfortowe leczenie bezdechu

Aby terapia była przyjemniejsza, aparat CPAP marki ResMed został wyposażony w funkcję AutoRamp. Po uruchomienia urządzenia ciśnienie jest niższe, dzięki czemu pacjent nie ma problemu z zaśnięciem. Wyższa wartość terapeutyczna osiągana jest dopiero w momencie, kiedy pacjent pogrąży się we śnie, co urządzenie jest w stanie zarejestrować i odpowiednio dostosować swój tryb pracy.

Zobacz również ᐅ  Dowiedz się, co to jest POChP

Komfort śpiącego znacznie zwiększa również innowacyjny nawilżacz HumidAir™ z technologią ClimateControl, która pozwala utrzymać stały poziom nawilżenia i chroni przed nieprzyjemnym uczuciem suchości w jamie ustnej i gardle. To bardzo ważne – nieprawidłowe nawilżenie śluzówki nie tylko wywołuje dyskomfort, ale staje się przyczyną nieprzyjemnych podrażnień , zwiększając ryzyko rozwoju infekcji dróg oddechowych.

Warto dodać, że za sprawą napędu Easy-Breath urządzenie pracuje niezwykle cicho – poziom emitowanego hałasu został zmniejszony nawet do 24 dBA. Dodatkowo pozwala on zapewnić stabilne ciśnienie i lepszą synchronizację pomiędzy pacjentem a maską.

Sprawna kontrola nad terapią bezdechu nocnego

Aby zagwarantować pacjentom jak najlepsze efekty terapii, producenci wyposażyli urządzenie w moduł łączności bezprzewodowej AirView™. Wszelkie parametry terapeutyczne mogą zostać udostępnione lekarzowi, dzięki czemu jest on w stanie na bieżąco monitorować postępy leczenia. Jeżeli, przykładowo, u pacjenta wystąpią epizody bezdechu centralnego bądź oddechy periodyczne, specjalista jest w stanie od razu zareagować, odpowiednio dostosowując terapię do jego potrzeb.  Dodatkowo aparat CPAP AirSense 10 Elite posiada funkcję ResScan™, który pozwala lekarzowi ocenić przepływ powietrza „oddech po oddechu”.

Co istotne, korzystając z funkcji Remote Assist lekarz może zdalnie zaingerować w ustawienia aparatu, zatem nie ma konieczności osobistej wizyty w jego gabinecie. Terapia może być skutecznie prowadzona bez wychodzenia z domu. To prawdziwa rewolucja w opiece nad pacjentem z bezdechem sennym.

Wgląd w przebieg terapii ma także pacjent – dane w przejrzysty sposób prezentowane są na dużym cyfrowym wyświetlaczu. Istnieje także możliwość sprawdzenia historii zapisów z 30 ostatnich dni oraz danych sumarycznych aż z 4 lat. Informacje można przesyłać bezprzewodowo lub zapisać na komputerze dzięki karcie SD.

Zobacz również ᐅ  Zwalcz infekcję wirusową!

Aparat na bezdech senny AirSense 10 Elite można kupić z dofinansowaniem ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Renomowane sklepy medyczne, takie jak BRANDvital, oferują pomoc w załatwieniu wszelkich niezbędnych formalności, a dodatkowo zapewniają instruktaż użytkowania i obejmują pacjentów darmową opieką posprzedażową.

Sprawdź aparat AirSense 10 Elite w sklepie BRANDvital w najlepszej cenie na rynku. Wejdź na https://esklep.brandvital.eu/resmed-airsense-10-elite,3,313,1100 

AirSense 10 Elite marki ResMed stanowi odpowiedź na potrzeby najbardziej wymagających pacjentów cierpiących na obturacyjny bezdech senny. Szereg najnowocześniejszych parametrów sprawia, że terapia jest w pełni skuteczna i maksymalnie komfortowa.

Inne w dziale

4 min read
sezon na alergię 2 min read

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.