Choroby organizmu ludzkiego

Portal informacyjny z publikacjami na temat chorób.

Kiedy ból mięśni wymaga konsultacji z lekarzem?

2 min read

bóle mięśniBolące mięśnie to częsta przypadłość, z którą choć raz zetknął się każdy z nas. Czasem ból jest lekki i nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, ale zdarza się również tak, że mięśnie bolą nas tak bardzo, że dosłownie nie możemy się ruszyć. Przyczyn takiej sytuacji może być wiele, a poniżej przyjrzymy się, które z nich wymagają konsultacji z lekarzem.

Bóle mięśni po ćwiczeniach

Nieregularne ćwiczenia, brak ruchu itd. powodują, że nasze mięśnie „flaczeją” i nie mają odpowiedniej sprężystości i wytrzymałości. W takiej sytuacji, gdy nagle wybierzemy się na fitness, pójdziemy pobiegać czy zwyczajnie poskaczemy z dziećmi na trampolinie może się okazać, że następnego dnia nasze mięśnie odpowiedzą nam ogromnym bólem.

Taki ból jest zupełnie normalny i z pewnością nie wymaga konsultacji z lekarzem, bo przyczyna jego pojawienia się jest oczywista. Nie znaczy to jednak, że mamy zacisnąć zęby i czekać aż ból minie. Możemy sobie bowiem pomóc masując obolały mięsień np. z użyciem olejków, które pomagają zlikwidować dolegliwości bólowe, rozgrzewając go podczas gorącej kąpieli lub próbując go rozciągnąć i rozruszać. Na początku ból może być jeszcze większy, ale po takim zabiegu dolegliwości bólowe powinny ustąpić.

Bóle mięśni podczas choroby

Bolące mięśnie to jeden z objawów chorobowych, który nieodłącznie jest związany np. z grypą. Jeśli towarzyszy mu wysoka temperatura oraz ogólne uczucie rozbicia, to znak, że powinniśmy poddać się konsultacji lekarskiej, podczas której lekarz odpowiednio nas zdiagnozuje i przepisze odpowiednie leki. Powinniśmy również udać się do łóżka, bo dzięki temu nie tylko przyspieszymy powrót do zdrowia, ale także unikniemy nieprzyjemnych i groźnych dla zdrowia powikłań w związku z przechodzoną grypą.

Zobacz również ᐅ  Chcesz zadbać o swoje zdrowie? Odwiedź uzdrowisko w górach

Bóle mięśni niewiadomego pochodzenia

Zdarza się również, że mięśnie bolą nas z innych powodów niż te wymienione powyżej. Jeśli nie umiemy znaleźć ich przyczyny, ból jest bardzo dotkliwy lub pojawił się zupełnie niespodziewanie, to warto udać się do lekarza. Konsultacja i ewentualne badania powinny wskazać przyczyny i sposób leczenia.

Jak widać przyczyn dolegliwości bólowych ze strony układu  mięśniowego może być sporo. Jedne wymagają konsultacji z lekarzem, inne niekoniecznie. Zanim jednak zdecydujemy, czy z bolącymi mięśniami poradzimy sobie sami zastanówmy się, czy przyczyna jest jasna i jednoznaczna. Jeśli będziemy mieć jakiekolwiek wątpliwości, to warto wybrać się do lekarza, aby je rozwiać.

Artykuł przy udziale specjalistów z http://www.amol.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.