Choroby organizmu ludzkiego

Portal informacyjny z publikacjami na temat chorób.

Gdy bolą plecy… zmień materac!

4 min read

Bóle pleców są czymś, co dokucza większości społeczeństwa. Często szukamy przyczyny w miejscach, które zupełnie się z nią nie pokrywają – a może ona być dokładnie pod naszym nosem. Rozwiązaniem może być nieodpowiednio dobrany materac. Dlaczego ma na to wpływ i w jaki sposób rozpoznać, że to właśnie on jest powodem bólu pleców? O tym napiszemy poniżej.


Po czym poznać, że materac powoduje ból pleców?

Budzisz się rano i pierwsze, co Cię wita, to ciągły, tępy ból pleców – kolejny dzień z rzędu. Wstajesz z łóżka i to wrażenie wcale nie mija, a wręcz potęguje się, przez co jesteś poirytowany, bo nie wiesz, co jest tego przyczyną. Prawdopodobnie znajduje się ona tuż pod Twoimi plecami podczas snu – a jest nią Twój materac. Jeśli jest stary, zużyty lub po prostu źle dobrany, możesz pożegnać się z przespanymi nocami, a przywitać na dobre ból pleców. Niestety, ale takie podłoże niekorzystnie wpływa zarówno na Twoje zdrowie – cierpi przede wszystkim Twój kręgosłup – jak i na samopoczucie w ciągu całego dnia.

Jak prawidłowo rozpoznać, w czym właściwie leży problem i jak go rozwiązać? Zrób rano test – sprawdź, z czym masz większy problem: ze schylaniem się czy raczej prostowaniem. Jeśli z tym pierwszym, Twój materac prawdopodobnie jest zbyt twardy na Twoje potrzeby. Jeśli natomiast nie możesz się wyprostować bez problemu – jest zbyt miękki. Jest jeszcze drugi sposób na sprawdzenie, czy Twój materac jest dobrze dobrany. Połóż się na łóżku i wsuń dłoń pod plecy – jeśli możesz ją włożyć bez problemu, wtedy podłoże jest zbyt twarde. Jeśli natomiast napotyka ogromny kłopot – za miękki. Najlepszym i dobrze dobranym materacem będzie ten, na którym dłoń będzie z lekkim oporem wsuwać się pod plecy.

Zobacz również ᐅ  Skolioza - boczne skrzywienie kręgosłupa

Konsekwencje spania na złym materacu

Konsekwencje złego wyboru w postaci nieodpowiedniego podłoża do snu to niestety problemy, z którymi będziesz zmierzać się długi czas. W najgorszym przypadku spowoduje ono trwałe wady kręgosłupa ze względu na zbyt duże i częste obciążanie odcinka piersiowego i lędźwiowego – mocno ściśnięte dyski uniemożliwiają swobodny przepływ płynu rdzeniowego. Inną konsekwencją będą także wspomniane już wcześniej niewyspanie i złe samopoczucie – jeśli od jakiegoś czasu denerwujesz się bez powodu i szukasz możliwej przyczyny, pomyśl właśnie nad materacem. Wbrew pozorom to on w głównej mierze wpływa na Twój humor w ciągu całego dnia. Dodatkowym problemem okaże się ciągła chęć pójścia spać zamiast pracowania czy uczenia się, ponieważ będzie towarzyszyć Ci ból głowy, pleców i nóg, a także uczucie nieprzyjemnego mrowienia.


Rozwiązanie? Materace medyczne SleepMed!

Materace medyczne SleepMed oferują nie tylko atrakcyjny wizualnie design, ale przede wszystkim możliwość dobrania odpowiedniej twardości do własnych preferencji. SleepMed Comfort Plus to materac z najnowszej kolekcji, którą wyróżnia odpinany top pozwalający uzyskać aż 4 powierzchnie do snu zróżnicowane pod względem twardości. Co więcej, top może posłużyć jako materac nawierzchniowy, który odczuwalnie poprawi komfort snu na kanapie w przypadku odwiedzin gości. Zastosowana w materacach SleepMed pianka wysokoelastyczna ma zwiększoną sprężystość i doskonale reaguje na ułożenie ciała, dając mu stabilne podparcie, z kolei wypełniająca top pianka termoelastyczna reaguje na ciepło i nacisk ciała użytkownika tym samym idealnie dopasowując się do naturalnych krzywizn ciała i zapewniając poczucie przyjemnego otulenia.

Zobacz również ᐅ  Haluksy, uciążliwe schorzenie stóp

Jeśli natomiast jesteś zwolennikiem materacy sprężynowych, w ofercie producenta SleepMed można znaleźć sprężynowy odpowiednik wyżej opisanego modelu – SleepMed Hybrid Comfort Plus. Materac ten łączy w sobie cechy podłoża sprężynowego z piankowym, a zastosowane w nim sprężyny typu Multi zapewniają 2 razy więcej punktów podparcia niż tradycyjne modele kieszeniowe.

Jeśli cierpisz na ból pleców i nie do końca wiesz, czym jest spowodowany, spróbuj zastosować powyższe porady – być może Twój materac wymaga wymiany. Po dokonaniu właściwego wyboru z pewnością odczujesz różnicę – ból minie, a Ty będziesz wstawał wypoczęty i pełen energii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.