Choroby organizmu ludzkiego

Portal informacyjny z publikacjami na temat chorób.

8 dobrych nawyków, które działają jak lekarstwo na bezsenność

2 min read

sposoby na bezsennośćNie możesz zmrużyć oka? Istnieje wiele prostych metod na poprawę jakości snu. Poznaj najlepsze!

Wyłącz telewizor

Choć w dzisiejszym świecie może to być trudne, unikaj spędzania późnych wieczorów przed ekranem. Grając na smartfonie, pracując na komputerze czy oglądając telewizję, pobudzasz mózg, co sprawia, że trudniej ci zasnąć.

Zarezerwuj łóżko do spania

Jeżeli masz zwyczaj jedzenia, nauki lub czytania w łóżku, postaraj się to zmienić. Dlaczego? Zazwyczaj zaciemniony pokój z wygodnym łóżkiem przywołuje sen. Ale kiedy stale spędzasz czas w sypialni, twoje ciało i umysł nie kojarzą tego miejsca z odpoczynkiem. Wręcz przeciwnie – są gotowe w każdej chwili podjąć kolejne aktywności.

Ogranicz kawę

Często polegamy na kawie, aby obudzić się rano i dodawać sobie energii przez cały dzień. Bardzo popularne stały się również napoje energetyczne. Pamiętaj, że ich nadużywanie może mieć wpływ na problemy z zaśnięciem. Dlatego ogranicz picie kawy po południu i całkowicie zrezygnuj z energetyków.

Ucinaj sobie drzemki

Kiedy w ciągu dnia twoja energia spada, wypróbuj krótkie drzemki. Dzięki temu unikniesz stosowania wspomnianych wyżej substancji pobudzających oraz zapewnisz sobie spokojny sen w nocy. Drzemki działają szczególnie korzystnie u osób, które nie są w stanie przespać ciągiem 8 godzin.

Odstaw używki

Dymek wydaje ci się idealnym środkiem na uspokojenie przed snem? Nic bardziej mylnego. W rzeczywistości papierosy pobudzają i utrudniają zaśnięcie. Podobnie jest z alkoholem. Mocny trunek może ci pomóc znaleźć się w objęciach Morfeusza, ale nie gwarantuje spokojnego snu.

Zobacz również ᐅ  Miażdżyca mózgu najczęstszą przyczyną udaru mózgu

Ćwicz regularnie

Aktywność fizyczna to kolejne lekarstwo na bezsenność. Jeżeli regularnie trenujesz w ciągu dnia, twoje ciało staje się gotowe na spokojny sen w nocy. Ponadto hormony szczęścia uwalniające się w trakcie ćwiczeń, pomagają zapomnieć o problemach, których rozpamiętywanie utrudnia ci zaśniecie. Uwaga:  trening późnym wieczorem jest przeciwwskazany.

Jedz mądrze

Staraj się częściej sięgać po odżywcze produkty, które sprzyjają zasypaniu. Włącz do diety owoce jagodowe, pomarańcze, awokado, łososia, indyka, płatki owsiane i migdały. Unikaj jednak obfitych posiłków tuż przed pójściem do łóżka. Wypijaj za to szklankę mleka.

Zachowaj konsekwencję

Codziennie kładź się i wstawaj o tej samej porze. Unikaj budzików z gwałtownym alarmem. Lepiej by stopniowo budziły cię coraz głośniejsze dźwięki. Trwaj w rutynie, a pewnego dnia zaczniesz wstawać na chwilę przed sygnałem zegarka, co jest spokojnym i naturalnym sposobem na dobre rozpoczęcie dnia.

Więcej na: http://vitabuerlecithin.pl/lek-na-sen/.

Inne w dziale

angiografia_badanie 2 min read
ból głowy 3 min read

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.