Choroby organizmu ludzkiego

Portal informacyjny z publikacjami na temat chorób.

Woda zjonizowana i jej wpływ na choroby tarczycy

2 min read

Prawidłowe funkcjonowanie organizmu zależy w dużej mierze od diety i przyjmowania odpowiedniej ilości płynów. Ciało człowieka w dwóch trzecich składa się z wody. Żeby zachować je w zdrowiu, należy pić wysokiej jakości napoje. Do codziennej diety warto dołączyć terapeutyczną wodę jonizowaną.

Gospodarka kwasowo-zasadowa

W organizmie ludzkim nieustannie dochodzi do pewnych reakcji biochemicznych. Niektóre z nich nie mogą dojść do skutku bez substancji rozpuszczających się w wodzie. Odpowiednia gospodarka kwasowo-zasadowa ma znaczenie w utrzymywaniu równowagi wewnętrznej i chroni przed różnymi chorobami, w tym schorzeniami tarczycy. Picie odpowiedniej wody utrzymuje organizm w zdrowiu, pozwala na zachowanie właściwego poziomu pH.

Woda jonizowana i jej wpływ na zdrowieKiedy człowiek się rodzi, jego organizm ma odczyn zasadowy. Wraz z procesami starzenia ciało zakwasza się, co negatywnie wpływa na zdrowie. Kwaśne środowisko sprzyja rozwojowi chorób bakteryjnych, wirusów i nowotworów. Negatywnie oddziałuje także na tarczycę. Gruczoł tarczycowy wydziela hormony, które docierają do każdej komórki organizmu i wysyłają instrukcje. Do odebrania informacji receptory potrzebują określonej ilości konkretnych minerałów, w tym wapnia i magnezu.  Bez nich przekazywanie wiadomości i absorbowanie hormonu T3 się nie powiedzie. Obniżony poziom pH organizmu sprawia, że zaczynają się pojawiać niedobory odpowiednich pierwiastków. Odpowiedni stopień pH organizmu pozwala na absorbowanie właściwych składników odżywczych z pożywienia. Nie są potrzebne suplementy diety, nie trzeba sztucznie uzupełniać diety farmaceutykami. Jeżeli poziom pH nie jest zbyt niski, organizm będzie w stanie przyswoić cynk i selen podczas jedzenia. Dzięki tym mikroelementom uaktywni się hormon T3.

Zobacz również ᐅ  Najczęstsze objawy miażdżycy

Jak odkwasić organizm?

Właściwy poziom pH organizmu można uzyskać poprzez picie zjonizowanej wody. Zwykła woda z kranu lub woda mineralna mogą nie wystarczyć. Organizmowi potrzebny jest płyn, który może bezpośrednio uczestniczyć w różnych procesach metabolicznych i szybko nawadniać komórki. Tego typu właściwości ma zjonizowana woda alkaliczna, którą uzyskuje się dzięki specjalnym jonizatorom. Można kupić je w profesjonalnych sklepach, np. w firmie jonizatorywody.pl. Zjonizowana woda jest trzykrotnie lepiej przyswajana przez organizm. Neutralizuje działanie tzw. pozostałości kwaśnych. Dzięki niej hamowane są procesy degeneracyjne organizmu.

Kupując urządzenia ze sklepu jonizatorywody.pl można mieć pewność, że nie będą one miały złego wpływu na kwasy żołądkowe. Owszem, odkwaszają one organizm, ale ich zadaniem jest neutralizacja tylko szkodliwych substancji. Pozbycie się kwasu żołądkowego z organizmu jest praktycznie niemożliwe. Należałoby wypić ok. 3000 litrów wody alkalicznej, aby tego dokonać. Nie trzeba więc obawiać się jakichkolwiek złych skutków używania jonizatorów. Ich zadaniem jest stworzenie płynu, który przywróci równowagę wewnętrzną organizmu.

Inne w dziale

1 thought on “Woda zjonizowana i jej wpływ na choroby tarczycy

  1. Słyszałam o wodzie jonizowanej, ale nie widziałam, że ma dobroczynny wpływ także na tarczycę. Dziękuje za rzetelne informacje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.