Choroby organizmu ludzkiego

Portal informacyjny z publikacjami na temat chorób.

Czym cechują się pieluchomajtki dla dorosłych i kiedy je stosować?

3 min read

Nietrzymanie moczu to jedna z tych dolegliwości, które często dotykają osoby starsze lub po przebytych operacjach. W początkowych stadiach choroby jest ona nawet do wyleczenia. Niekiedy wystarczy wprowadzenie kilku prostych zmian w sposobie żywienia, stylu życia i aktywności fizycznej. Proste ćwiczenie mięśni Kegla również może zdziałać naprawdę dużo. Dlatego też warto nie ignorować pierwszych objawów, tylko zacząć działać. Wybrać się do lekarza, wprowadzić pewne zmiany.

starsza kobieta

Zanim jednak terapia przyniesie pożądane skutki, być może będzie potrzebna dodatkowa ochrona. Na dalszych, bardziej zaawansowanych etapach schorzenia, dobrym rozwiązaniem są pieluchomajtki przeznaczone dla dorosłych. Warto poznać ich najważniejsze cechy.

Czym wyróżniają się pieluchomajtki dla dorosłych?

Jak każdy inny produkt zapewniający ochronę w przypadku nietrzymania moczu, również i pieluchomajtki posiadają wbudowany wkład chłonny. Jego zadaniem jest pochłanianie wyciekającego moczu, zapewnianie skórze suchości i niwelowanie nieprzyjemnego zapachu. Ważną zaletą jest fakt, że pieluchomajtki dla dorosłych mają rozmiary, które da się dopasować właściwie do każdego. Dostępne są wersje od XS aż do XL i wybiera się je na podstawie obwodu bioder użytkownika. Ten rodzaj ochrony ściśle przylega do ciała, a jednocześnie zapewnia pacjentowi pewność siebie i dobre samopoczucie.

Jak sama nazwa wskazuje – pieluchomajtki łączą w sobie pieluchę z majtkami. Dlatego też są proste w użytkowaniu. Dużą zaletą jest także wskaźnik wilgoci, który informuje o konieczności zmiany na kolejne zabezpieczenie. Chłonność jest w tym przypadku jednak kluczowa. To ta cecha w połączeniu z zatrzymywaniem wilgoci wewnątrz wkładu powoduję, że skóra pozostaje sucha. A sucha skóra to z kolei brak podrażnień, pieczenia i swędzenia, bólu związanego ze stanami zapalnymi i dodatkowym dyskomfortem dla osoby chorej. W punktach, w których pieluchomajtki opinają ciało, znajdują się elastyczne elementy powleczone przyjaznym dla skóry materiałem. To powoduje, że dobrze dopasowany produkt nie uwiera.

Zobacz również ᐅ  Opieka geriatryczna i jakość życia seniorów

Kiedy pieluchomajtki to dobry wybór?

Choć ten produkt do złudzenia przypomina majtki chłonne, to jednak jest przeznaczony dla osób, u których nietrzymanie moczu jest na bardziej zaawansowanym poziomie. Pieluchomajtki dla dorosłych wyglądają podobnie, zapewniają taką samą wygodę i komfort, ale wbudowany w nie wkład jest znacznie bardziej chłonny. Z tych względów jest to produkt przeznaczony dla osób o bardzo ograniczonej aktywności ruchowej, leżących i takich w podeszłym wieku. Bez względu na to, jak aktywny jest użytkownik, zabezpieczenie okaże się wystarczającą ochroną na długi czas. Poszukując właściwego produktu, szczególną uwagę należy zwrócić na rozmiar pieluchomajtek. To on będzie miał kluczowe znaczenie dla skuteczności tej ochrony i komfortu użytkownika.

Niekiedy z obawy przed wyciekaniem moczu decydujemy się na zbyt ciasny produkt. Używanie takiego przez dłuższy czas może jednakże okazać się niewystarczającą ochroną, powodować podrażnienia i stany zapalne, które w okolicach stref intymnych są trudne do wygojenia. Zbyt luźne pieluchomajtki z kolei również nie będą stanowiły wystarczającego zabezpieczenia i spowodują, że wkład chłonny będzie się przesuwał, a tylko pozostawanie w wyznaczonym miejscu gwarantuje pełen komfort. Nie mając pewności, jaki rozmiar będzie odpowiedni mimo posiadanych wymiarów bioder, warto wybrać dwa zbliżone do siebie modele i je porównać w praktyce.

Inne w dziale

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.