Choroby organizmu ludzkiego

Portal informacyjny z publikacjami na temat chorób.

Chcesz zadbać o swoje zdrowie? Odwiedź uzdrowisko w górach

2 min read

Zdrowie to najcenniejszy ludzki kapitał – pozwala osiągać nasze cele, satysfakcję oraz spełnienie w życiu. Należy o nie dbać od najmłodszych lat. Jeżeli jednak w pewnym momencie naszego intensywnego życia stwierdzimy, że zapomnieliśmy o ruchu lub regularnych posiłkach, a nasze samopoczucie jest coraz gorsze, warto się nad tym zastanowić i sprawić sobie prezent, jakim jest odpowiedni wypoczynek.

Atrakcyjny pobyt w górach

Jednym z najlepszych sposobów na relaks jest urlop w górskim uzdrowisku. W Polsce ich nie brakuje, a pobyt w nich przynosi same korzyści. Są to kurorty, które łączy specyficzny mikroklimat oraz szeroka baza zabiegów leczniczych. Większość z nich jest otoczona górami i lasami oraz zaopatrzona w wody lecznicze, które są podstawą w leczeniu uzdrowiskowym. Charakteryzują się one dużą ilością składników mineralnych niezbędnych w walce z różnymi chorobami – poprawiają metabolizm, pomagają leczyć nerki, walczyć z cukrzycą, a także łagodzą dolegliwości żołądkowe.

Uzdrowisko CiepliceLecznicze właściwości mają również wody termalne. Odbywają się w nich zajęcia, które działają korzystnie na skórę oraz naczynia krwionośne. Są to: ćwiczenia w basenie, hydromasaże, kąpiele mineralne oraz wirowe, a także masaże podwodne i inhalacje. Warto je wykorzystać w leczeniu chorób układu trawiennego, dróg oddechowych lub schorzeń reumatycznych.

Relaks w Cieplicach

Pobyt w uzdrowisku górskim to także doskonała okazja na zabieg w salonie SPA, który niesie za sobą efekty terapeutyczne zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Masaże lecznicze, aqua fitness, solarium czy fińska sauna są dobrym i skutecznym rozwiązaniem relaksacyjnym. Poza tym można skorzystać przy okazji z różnych rabatów lub karnetów. Są one oferowane m.in. przez Uzdrowisko Cieplice. Położone u podnóża Karkonoszy jest najstarszym uzdrowiskiem w Polsce, a także jednym z niewielu, które oferuje leczenie chorób oczu.

Zobacz również ᐅ  Przyczyny przewlekłego zapalenia krtani

Cieplice są również świetną bazą wypadową na narty – w bliskim położeniu znajduje się również kilka ośrodków narciarskich: Karpacz, Szklarska Poręba, Jakuszyce, Dziwiszów, a także czeski Harrachov. Równie udany i dostarczający wrażeń może być spacer po bliższych okolicach. Goście mogą zapoznać się z ciekawą historią uzdrowiska podczas podróży z przewodnikiem lub samemu eksplorować okoliczne góry i zwiedzać liczne zabytki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.