Choroby organizmu ludzkiego

Portal informacyjny z publikacjami na temat chorób.

Bezbolesna i skuteczna – depilacja laserowa dla Ciebie!

3 min read

Depilacja laserowa to alternatywa dla innych zabiegów usuwania owłosienia z poszczególnych partii ciała. Tylko kilka serii zabiegów dzieli każdą pacjentkę od bezpowrotnego pozbycia się niechcianego owłosienia. Jak przygotować się do zabiegu?

Współcześnie depilacja laserowa to najskuteczniejsze narzędzie w walce z nadmiernym owłosieniem ciała. I choć z tego dobrodziejstwa medycyny estetycznej korzystać mogą zarówno mężczyźni, jak i kobiety, to właśnie z myślą o samopoczuciu pań powstał szeroki wachlarz różnorodnych zabiegów.

Aby zabieg był skuteczny, konieczne jest nie tylko prawidłowe przygotowanie się do niego, ale również wybranie właściwej kliniki. Tylko niektóre placówki dysponują najnowocześniejszym sprzętem, który zapewnia najlepsze z możliwych efektów. Depilacja laserowa w Częstochowie, a dokładniej w klinice Esteticmed to synonim najlepszych laserów i bezbolesnych zabiegów.

Co ma wpływ na efektywność zabiegu?

Bezbolesna i skuteczna – depilacja laserowa dla CiebieAby całkowicie pozbyć się zbędnego owłosienia z konkretnej części ciała trzeba pamiętać, że potrzebna będzie seria zabiegów. Dzieje się tak dlatego, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Cykl wzrostu naszych włosów specjaliści dzielą na trzy fazy. W fazie intensywnego wzrostu (anagen) owłosienie jest widoczne na skórze, w fazie przejściowej (katagen) włosy wypadają, zaś w fazie spoczynku (telogen) cebulka jest uśpiona, czyli włosów nie widać – tłumaczą specjaliści z Esteticmed, zajmujący się usuwaniem owłosienia za pomocą lasera.

Depilacja laserowa w Częstochowie czy przeprowadzana w klinice w innym mieście usuwa wyłącznie te włosy, które znajdują się wyłącznie w fazie wzrostu. Z tego względu tak ważne jest powtórzenie zabiegów w odstępach 4-6 tygodni.

Zobacz również ᐅ  Kalendarz pylenia roślin

Bezbolesna metoda

W odróżnieniu od depilacji woskiem, usuwanie owłosienia za pomocą lasera jest w pełni bezbolesne i nie powoduje podrażnień skóry. Energia emitowana przez urządzenie działa na zewnętrzne warstwy skóry, zaś sama wiązka lasera przenika do mieszka włosowego, gdzie cebulka włosa jest niszczona. Przeprowadzanie depilacji laserowej powinno przy tym odbywać się przy wykorzystaniu najnowszego sprzętu, gdyż tylko taki gwarantuje, że zabieg będzie skuteczny.

W klinikach Esteticmed znajdujących się w Częstochowie i Bydgoszczy specjaliści pracują na laserze diodowym Vectus. To urządzenie o tyle niezwykłe, że wyposażone jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny. Dzięki temu lekarz może precyzyjnie ustawić siłę wiązki lasera i jednocześnie wyeliminować konieczność wielokrotnego powtarzania zabiegu.

Bądź piękna latem

W sezonie letnim każda z kobiet może odczuwać dyskomfort związany z nadmiernym owłosieniem. Codzienna depilacja jest uciążliwa, może też powodować podrażnienia. Z tego też względu warto o siebie zadbać jeszcze przed nadejściem upalnych dni. Depilacja laserowa w Częstochowie realizowana przez klinikę Esteticmed to idealne rozwiązanie. Warto przy tym zauważyć, że ten zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania skóry, choć trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Otóż, skóra nie może być opalona, zaś miejsca, które mają być poddane depilacji powinny być ogolone. Tuż przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić powierzchnię ciała, która będzie poddawana depilacji z wszelkich kremów czy kosmetyków.

Artykuł przygotowany przez Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii www.esteticmed.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.