Choroby organizmu ludzkiego

Portal informacyjny z publikacjami na temat chorób.

Operacyjne powiększanie piersi bez tajemnic

3 min read

Jest wiele kobiet, które nie mogą pogodzić się z wielkością swojego biustu. Zwykle narzekają na jego mały rozmiar, co często prowadzi do kompleksów. Wiadomo, piersi są wyznacznikiem kobiecości, stąd dążenie do ich powiększenia. I choć popularne wśród pań są naturalne metody, prawda jest taka – nie przynoszą one właściwie żadnych efektów. Jeżeli kobietom zależy na widocznym powiększeniu piersi, tylko implanty są w stanie to zagwarantować.

Powiększanie piersi – czy to zabieg dla Ciebie?

Istnieje wiele powodów, dla których kobiety decydują się na operacyjne powiększanie piersi. Z reguły decyzja podyktowana jest kompleksami wynikającymi ze zbyt małego biustu. Wszczepienie implantów to droga inwestycja, dzięki której każda kobieta może osiągnąć zadowalające rezultaty. operacyjne powiększanie piersi„Zabieg pozwala również na uzyskanie bardziej proporcjonalnego biustu w stosunku do reszty ciała, jak też umożliwia przywrócenie kształtu piersiom, które go utraciły na skutek ciąży, spadku masy ciała czy po prostu wieku” – wylicza przyczyny poddawania się operacji dr n. med. Andrzej Krajewski chirurgia plastyczna dla którego jest specjalizacją, a który przyjmuje w Klinice Bałtyckiego Centrum Chirurgii Plastycznej. , a który przyjmuje w Klinice Bałtyckiego Centrum Chirurgii Plastycznej.

Powiększanie piersi może okazać się dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, jeżeli:

  • chcesz powiększyć rozmiar piersi,
  • zależy Ci na poprawie kształtu biustu „zdeformowanego” po piersi,
  • chcesz wyeliminować asymetrię biustu.

Pamiętaj jednak, że mimo iż sama operacja chirurgicznego powiększania piersi może podnieść Twoją samoocenę, jednak nie będzie miało to wpływu na relacje z osobami z Twojego otoczenia. Operacji nie należy traktować jako terapii psychologicznej. Celem zabiegu jest poprawia wyglądu piersi, co z kolei może wpłynąć pozytywnie na samoocenę.

Powiększanie piersi jest bezpieczne

Wokół zabiegu powiększania piersi narosło wiele mitów, które spowodowały, że część pacjentek po prostu boi się operacji. Chociaż w rzadkich przypadkach może dość do powikłań (np. niegroźnego obkurczenia torebki łącznotkankowej), zabieg jest bezpieczny. Oczywiście należy mieć na uwadze również możliwość wystąpienia krwotoków czy infekcji, ale i one zdarzają się dość rzadko. „Powiększanie piersi zwiększa zachorowania na nowotwór piersi” – podkreśla dr n. med. Andrzej Krajewski. Ważne jest też odpowiednie przygotowanie do operacji – przede wszystkim w kwestii oceny stanu zdrowia pacjentki. Jeśli nie istnieją żadne przeciwwskazania, pacjentka jest gotowa do zabiegu.

Po operacji każda kobieta musi przejść rekonwalescencję. Konieczny jest odpoczynek, dlatego warto na ten czas zapewnić sobie spokój i komfortowe warunki. Dobrze, jeśli klinika chirurgii plastycznej znajduje się w zacisznym miejscu, ponieważ to sprzyja szybkiemu powrotowi do zdrowia.

Chcąc mieć pewność, że operacja powiększania piersi będzie bezpieczna, warto oddać się w ręce specjalistów. Wieloletnia praktyka chirurgów plastycznych i wykonanie zabiegu w profesjonalnych klinikach to brak jakiegokolwiek ryzyka.

Inne w dziale

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.