Choroby organizmu ludzkiego

Portal informacyjny z publikacjami na temat chorób.

Nowoczesne możliwości leczenia żylaków

2 min read

Żylaki występujące najczęściej w obrębie kończyn dolnych, nie są jedynie problemem natury estetycznej. Ten defekt, jak często określają go pacjenci, niesie za sobą poważne ryzyko dla zdrowia, a nawet życia pacjenta. Dlatego w wielu przypadkach leczenie żylaków staje się absolutną koniecznością. Obecnie lekarze dysponują skutecznymi, efektywnymi metodami usuwania żylaków.

Wybór metody leczenia

Przed podjęciem decyzji o najlepszej technice leczenia żylaków, u pacjenta przeprowadzone powinno być specjalistyczne badanie ultrasonograficzne Dopplerowskie. Dzięki temu można sprawdzić stopień zaawansowania zmian żylakowych i podjąć właściwe leczenie.

Istnieje wiele metod leczenia żylaków i to od lekarza i stanu pacjenta zależy, w jaki sposób będą one usuwane. Pamiętajmy, że raz na zawsze można pozbyć się tego problemu wycinając żylaki chirurgicznie. Jest to metoda inwazyjna, poważnie ingerująca w ciało pacjenta. Można jednak zdecydować się na inne, bardzo skuteczne techniki leczenia żylaków.

Laser w leczeniu żylaków

żylakiSkuteczną metodą jest m.in. laserowe usuwanie żylaków metodą EVLT. W taki sposób można nieinwazyjnie usuwać żylaki. Zabieg laserowy polega na wewnątrznaczyniowej ablacji niewydolnych żył przy użyciu wiązki lasera. Dzięki temu można usuwać żylaki kończyn dolnych, które powstały w wyniku niewydolności pniowej żył odpiszczelowych lub odstrzałkowych. Cały zabieg wykonuje się bez konieczności wykonania cięcia chirurgicznego, a daje on znakomite rezultaty. Pacjent szybko może zapomnieć o tym, że miał wskazany problem. Chcąc zoperować żylaki w Olsztynie można skorzystać z oferty Centrum Polkard, w którym wykonuje się zabiegi laserowego usuwania niewydolnych żył.

Zobacz również ᐅ  Czym jest i skąd się bierze stan przedrzucawkowy?

Operacja ta polega na nakłuciu niewydolnej żyły pod kontrolą ultrasonografu. Następnie wprowadza się do jej światła włókno emitujące światło lasera, które powoduje szybkie obkurczanie się i zamknięcie niewydolnej żyły. Natychmiast rozpoczyna się przebudowa i włóknienie żyły, które trwa do kilkunastu tygodni.

Cała procedura nowoczesnego usuwania żylaków z wykorzystaniem wiązki lasera, wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjent pozostaje całkowicie przytomny, ale nie odczuwa przykrych dolegliwości związanych z zabiegiem. Procedura trwa około 15 minut, a po tym czasie pacjent może opuścić gabinet chirurga o własnych siłach. Powrót do całkowitej, codziennej aktywności trwa nie więcej niż 48 godzin. Mogą towarzyszyć mu niewielkie dolegliwości bólowe.

Inne w dziale

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powinno również zainteresować

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.