Choroby organizmu ludzkiego

Portal informacyjny z publikacjami na temat chorób.

Nowoczesne możliwości leczenia żylaków

2 min read

Żylaki występujące najczęściej w obrębie kończyn dolnych, nie są jedynie problemem natury estetycznej. Ten defekt, jak często określają go pacjenci, niesie za sobą poważne ryzyko dla zdrowia, a nawet życia pacjenta. Dlatego w wielu przypadkach leczenie żylaków staje się absolutną koniecznością. Obecnie lekarze dysponują skutecznymi, efektywnymi metodami usuwania żylaków.

Wybór metody leczenia

Przed podjęciem decyzji o najlepszej technice leczenia żylaków, u pacjenta przeprowadzone powinno być specjalistyczne badanie ultrasonograficzne Dopplerowskie. Dzięki temu można sprawdzić stopień zaawansowania zmian żylakowych i podjąć właściwe leczenie.

Istnieje wiele metod leczenia żylaków i to od lekarza i stanu pacjenta zależy, w jaki sposób będą one usuwane. Pamiętajmy, że raz na zawsze można pozbyć się tego problemu wycinając żylaki chirurgicznie. Jest to metoda inwazyjna, poważnie ingerująca w ciało pacjenta. Można jednak zdecydować się na inne, bardzo skuteczne techniki leczenia żylaków.

Laser w leczeniu żylaków

żylakiSkuteczną metodą jest m.in. laserowe usuwanie żylaków metodą EVLT. W taki sposób można nieinwazyjnie usuwać żylaki. Zabieg laserowy polega na wewnątrznaczyniowej ablacji niewydolnych żył przy użyciu wiązki lasera. Dzięki temu można usuwać żylaki kończyn dolnych, które powstały w wyniku niewydolności pniowej żył odpiszczelowych lub odstrzałkowych. Cały zabieg wykonuje się bez konieczności wykonania cięcia chirurgicznego, a daje on znakomite rezultaty. Pacjent szybko może zapomnieć o tym, że miał wskazany problem. Chcąc zoperować żylaki w Olsztynie można skorzystać z oferty Centrum Polkard, w którym wykonuje się zabiegi laserowego usuwania niewydolnych żył.

Zobacz również ᐅ  Czynniki wpływające na wystąpienie udaru mózgu

Operacja ta polega na nakłuciu niewydolnej żyły pod kontrolą ultrasonografu. Następnie wprowadza się do jej światła włókno emitujące światło lasera, które powoduje szybkie obkurczanie się i zamknięcie niewydolnej żyły. Natychmiast rozpoczyna się przebudowa i włóknienie żyły, które trwa do kilkunastu tygodni.

Cała procedura nowoczesnego usuwania żylaków z wykorzystaniem wiązki lasera, wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjent pozostaje całkowicie przytomny, ale nie odczuwa przykrych dolegliwości związanych z zabiegiem. Procedura trwa około 15 minut, a po tym czasie pacjent może opuścić gabinet chirurga o własnych siłach. Powrót do całkowitej, codziennej aktywności trwa nie więcej niż 48 godzin. Mogą towarzyszyć mu niewielkie dolegliwości bólowe.

Inne w dziale

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.