Choroby organizmu ludzkiego

Portal informacyjny z publikacjami na temat chorób.

Laseroterapia w leczeniu bólu

2 min read

Ból uporczywy, przewlekły, intensywny czy paraliżujący zna każdy z nas. Aby z nim walczyć najczęściej stosujemy tabletki przeciwbólowe. Jednak nie zawsze są skuteczne, a ponadto ich długotrwałe stosowanie nie wpływa korzystnie na nasz organizm.

Z pomocą przychodzi laseroterapia. To metoda wykorzystywana w leczeniu bólu od niespełna trzydziestu lat.  Laseroterapia może być stosowana u każdego człowieka bez względu na wiek czy pojawiające się choroby lub schorzenia. Zalecana jest zarówno w stanach ostrych, podostrych, jak i przewlekłych. Nie powoduje efektów ubocznych.

Lasery biostymulacyjne

To lasery miękkie o małej mocy, w wyniku działania których w naświetlanych komórkach oraz tkankach dochodzi do drgania atomów. Prowadzi to do rozpoczęcia procesu regeneracyjnego nie tylko w miejscu naświetlania, ale także w głębiej położonych komórkach.

Laseroterapia stymuluje wydzielanie endorfin, które posiadają właściwości przeciwbólowe.  Odpowiedzialna jest również za znaczne przyśpieszenie odbioru bodźców przez błony neuronów oraz stymulacje naprawy aksonów w uszkodzonych nerwach. Lasery biostymulacyjne wpływają korzystnie na wydajniejszą odbudowę oraz regenerację komórek i naczyń krwionośnych, a także na proces wytwarzania neuronów, włókien kolagenowych i syntezę białka. Dzięki zastosowaniu tej innowacyjnej metody możliwe jest także przyśpieszenie krążenia, pozbawienie obrzęków oraz rozszerzenie naczyń krwionośnych.

laser wysokoegenergetyczny

Monoterapia czy terapia skojarzona?

To rodzaje laseroterapii. Monoterapia polega na leczeniu wyłącznie poprzez zastosowanie laserów. Terapia skojarzona to metoda, która jest skoncentrowana na leczeniu bólu za pomocą szeregu zabiegów takich jak lasery biostymulacyjne, fizykoterapia czy akupunktura. Zarówno monoterapia, jak i terapia skojarzona są skuteczne, a ich wybór zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz lekarza kierującego. Szczególnie skuteczne są wysokoenegetyczne lasery, które przyspierzaja regenerację tkanej i gojenie sie ran. Przegląd laserów wysokoenergetycznych znajdziemy na stronie http://bitmed.pl/236-lasery-wysokoenergetyczne.

Zobacz również ᐅ  Alternatywne metody leczenia uzależnień: medytacja, joga i terapie artystyczne jako uzupełnienie terapii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.